Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи срещу световния

...

Григор Димитров - Стефанос Циципас 6:3, 6:7, 7:6

Първата ракета на България Григор Димитров ще се изправи против международния №6 Стефанос Циципас в полуфинален конфликт на последния за годината шампионат от сериите " Мастърс 1000 " в Париж. Мачът ще стартира малко след 15:00 часа.

До момента двамата са се срещали седем пъти в публични дуели, като представителят на Гърция води с 6:1 победи.

За последно Димитров и Циципас играха един против различен в мача сред България и Гърция на шампионата United cup, при започване на годината, когато Стефанос направи поврат и се наложи с 4:6,6:2,7:6(4). Eдинствената досега победа за Гришо датира от есента на 2020 година във Виена.

Сортирай

преди 5 минути
ГЕЙМ, СЕТ, МАЧ, ДИМИТРОВ!
Димитров поведе безапелационно с 3:0, след две грешки на представителя на Гърция. По-късно сподели страхотна игра в отбрана, с цел да си обезпечи задатък от 4:0, а след впечатляващ минаващ удар по диагонала се приближи единствено на две точки от крайния триумф. Размяната на полетата пристигна при резултат 5:1 за българина. Григор стигна до четири следващи мачбола за 6:2, първият от тях бе отразен, само че Димитров постави крй на разногласието с минаващ удар по диагонала и си обезпечи място в огромния край, където негов противник ще бъде спечелилият от мача межу Новак Джокович и Андрей Рубльов.

Последно обновяване в 17:44 ч. на 04.11

преди 13 минути
6:6
Най-логичното се случи. Циципас взе подаването си на 0 и още веднъж тайбрек ще реши изхода на мача.

Последно обновяване в 17:35 ч. на 04.11

преди 17 минути
6:5
Стефанос поведе с 0:15, само че Димитров отговори с четири следващи точки и си обезпечи най-малко тайбрек в заключителния сет.

Последно обновяване в 17:32 ч. на 04.11

преди 20 минути
5:5
Доминацията на сервиращите продължава с цялостна мощ и 5:5.

Последно обновяване в 17:29 ч. на 04.11

преди 24 минути
5:4
 Трети следващ гейм за Димитров, в който неговият конкурент нe съумя да запише нито една точка. След паузата международният №6 ще сервира за оставане в мача.

Последно обновяване в 17:26 ч. на 04.11

преди 26 минути
4:4
Директните точки на Циципас от начален удар не стопират. Той записа цели три такива и без никакви усложнения задържа подаването си.

Последно обновяване в 17:23 ч. на 04.11

преди 29 минути
4:3
Отново експресен сервис гейм, извоюван на 0, за Димитров.

преди 31 минути
3:3
Нови два аса на Циципас за начало и завършек на гейма и ново тъждество - 3:3.

преди 36 минути
3:2
Този път никакви усложнения за българина при негов сервис - гейм на 0 и задатък от 3:2 в решителния трети сет.

преди 37 минути
2:2
Григор направи впечатляващ бекхенд уинър за 15:15, само че това бе и единствената точка, която съумя да вземе в гейма, който представителят на Гърция приключи с мощен ас по правата.

Последно обновяване в 17:13 ч. на 04.11

преди 42 минути
2:1
За първи път от началото на мача Циципас стигна до точка за пробив, дори освен една, а цели две, освен това следващи, за 15:40. Григор отрази и двете, първата от тях със страховит бекхенд по правата, след дълго разиграване. По-късно българинът избави трети и четвърти късмет за своя конкурент и в последна задържа подаването си!

преди 50 минути
1:1
Световният №6 вкара няколко добра сервиса и също завоюва подаването си на 15.

преди 55 минути
1:0
Григор откри решителния трети сет със извоюван сервис гайм на 15.

преди 58 минути
6:7, СЕТ ЗА ЦИЦИПАС
Представителят на Гърция първи стигна до мини пробив след неточност на Димитров, а след това направи и още един, откакто извърши страховит минаващ удар по диагонала, с цел да поведе с 3:0. Циципас взе небрежно и двете си подавания, с което си оситури задатък от 5:0. Непредизвикана Грешка на Григор обезпечи шест следващи сетбола за международния №6 и въпреки българинът да избегна да загуби тайбрека на 0, Стефанос не позволи изненада и завоюва дългия гейм със 7:1, а с това изравни и резултата в сетовете.
 Снимка 640608
Източник:

Последно обновяване в 17:00 ч. на 04.11

преди 1 час
6:6
Отново никакви съмнения от страна на Димитров и сетът ще се реши в тайбрек.

Последно обновяване в 16:44 ч. на 04.11

преди 1 час
5:6
Циципас все по-често излиза на мрежата в опит да бъде оптимално нападателен и това към този момент му носи триумф. Той взе гейма си на 30 и си обезпечи най-малко тайбрек във втората част.

Последно обновяване в 16:38 ч. на 04.11

преди 1 час
5:5
Пропуснатите шансове за пробив в предходния гейм не повлияха по отрицателен метод на българина, който взе подавнето си на 15 и изравни за 5:5.

преди 1 час
4:5
Димитров стигна до точка за пробив при 30:40, която бе отразена с добра игра на мрежата от страна на Циципас, след това Стефанос съумя да спаси още един прикрит мачбол и в последна сметка се измъкна от заплахата.

Последно обновяване в 16:31 ч. на 04.11

преди 1 час
4:4
Димитров позволи втора двойна неточност от началото на мача, само че това по никакъв метод не му попречи да вземе подаването си.

преди 1 час
3:4
Гришо поведе с 15:30 при сервис на своя конкурент, само че не съумя да вземе и точка повече до края на гейма.

преди 1 час
3:3
Циципас сложи под известно напрежение Григор, като се стигна до 30:30, само че българинът взе идващите две разигравания, второто от тях с впечатляващ удар над глава " но Сампрас " и изравни за 3:3.

Последно обновяване в 16:16 ч. на 04.11

преди 1 час
2:3
Григор извърши ослепително къса топка във втората точка от гейма, малко по-късно стигна и до 30:30, само че с два положителни сервиса Циципас измъкна подаването си.

Последно обновяване в 16:08 ч. на 04.11

преди 1 час
2:2
За първи път във втория сет посрещачът взе повече от една точка на сервис на своя на противник, само че това не попречи на Григор да завоюва подаването си и да изравни за 2:2.

Последно обновяване в 16:05 ч. на 04.11

преди 1 час
1:2
Доминацията на сервиращите продължава. Световният №6 завоюва гейма на 15.

преди 1 час
1:1
Хасковлията не остана по-назад от своя противник и също взе подавенето си без да загуби точка.

преди 1 час
0:1
Циципас стартира втория сет със сервис гейм извоюван на 0.

Последно обновяване в 15:54 ч. на 04.11

преди 1 час
6:3, Григор Димитров завоюва първата част!
СЕТ ЗА ГРИГОР! Българинът не трепна, когато сервираше за затваряне на първата част, като взе подаването си на 15 и се приближи на един сет от място във финала.
 Снимка 640605
Източник:

Последно обновяване в 16:03 ч. на 04.11

преди 2 часа
5:3
 Димитров стартира гейма с впечатляващо отиграване наоколо до на мрежата. При 15:15 той още един път показва уменията си, с цел да завоюва доста интензивно разиграване, а след това даже стигна до точка за продобиване на сета, която бе заличена от добър сервис на гръцкия представител. По-късно Циципас отрази още един сетбол и в последна сметка, след няколоко равенства, съумя да задържи подаването си.

5:2
Димитров небрежно поведе с 40:0 и макар че Циципас завоюва една точка, българинът взе  подаването си без да се се стига до непотребни затруднения, като по този начин се приближи единствено на гейм от триумфа в първия сет.

4:2
Циципас заложи на нападателната игра в шестия гейм и това му донесе нужния резултат. Гъркът взе подаването си без да загуби точка.

4:1
Още един безапелационно извоюван сервис гейм в сметката на Димитров. Той вкара няколко мощни сервиса, на които международният №6 нямаше отговор, с което улесни задачата си.

Последно обновяване в 15:27 ч. на 04.11

3:1
Първи гейм и за Циципас, извоюван на 30.

3:0
Гришо безпроблемно затвърди пробива с гейм на 0.

ПРОБИВ ЗА ДИМИТРОВ! 2:0
Димитров стигна до ранен пробив, след ослепително изигран гейм на ретур, в който най-дабрият български тенисист записа някои впечатляващи отигравания.

1:0
Григор стартира мача с двойна неточност, само че по-късно завоюва четири следващи точки и взе без усложнения откриващия гейм.

Последно обновяване в 15:14 ч. на 04.11